O pierwszej wizycie

Oferuję stacjonarne i mobilne usługi dietetyczne.
Spotkania stacjonarne mają miejsce w MEDSTACJI (Gdynia, ul. Wielkopolska 21) – wizyty umawiane są w dni wpisane w kalendarzu on-line od poniedziałku do piątku. Spotkania mobilne (dojazd do pacjenta) oraz online odbywają się we wszystkie dni tygodnia po uzgodnieniu telefonicznym.

Pierwsza wizyta: jak się przygotować i jak wygląda

Na pierwsze spotkanie należy przynieść aktualne wyniki badań (morfologia, profil lipidowy, glukoza i insulina na czczo nie starsze niż pół roku), warto przygotować też dzienniczek żywieniowy (spisz wszystko co jesz i w jakiej ilości przez 3 dni) oraz spis przyjmowanych aktualnie leków.

Podczas spotkania porozmawiam z Tobą o Twoich celach związanych z żywieniem i co możemy wspólnie zrobić by je osiągnąć. Zapytam Cię o Twoje oczekiwania wobec mnie – czy wolisz dokładny, spersonalizowany jadłospis czy regularne spotkania podczas których będziemy wyznaczać Ci nowe zadania i kontrolować Twoje postępy. Wypytam Cię o stan Twojego zdrowia, przyjmowane leki i suplementy diety (dlatego warto je spisać wcześniej w domu). Podpytam o różne objawy, które mogą sugerować problemy ze zdrowiem, a których leczenie można wesprzeć odpowiednią dietą. Porozmawiamy o Twoim stylu życia – przede wszystkim o żywieniu i aktywności fizycznej. Obejrzę Twój dzienniczek i dopytam o zwyczaje żywieniowe, o to co lubisz a czego nie lubisz jeść (lub powoduje dolegliwości) oraz co i jak często pijesz. Ważnymi informacjami są dla mnie też motywy jakimi się kierujesz wybierając żywność w sklepie, gdzie żywność kupujesz i jakimi sprzętami dysponujesz do przygotowania posiłków.

Stworzenie spersonalizowanych zaleceń, a zwłaszcza jadłospisów nie obyłoby się bez pomiarów antropometrycznych. Dlatego też zmierzę Twoje obwody i  przeprowadzę analizę składu ciała na jednym z najlepszych analizatorów dostępnych na rynku – InBody 120. Aby była jak najbardziej wiarygodna ważne by wykonać ją:

  • na czczo lub 2-3 godziny po posiłku
  • najlepiej o stałej porze
  • po wypróżnieniu
  • przed wysiłkiem
  • ok. 2-3 min po zmianie pozycji z siedzącej na stojącą
  • wymagane są gołe stopy, nie posmarowane kremem
  • nie wykonuje się badania u kobiet podczas miesiączki (niemiarodajne wyniki), u osób z wszczepionymi urządzeniami elektrycznymi w jamie brzusznej (np. rozrusznikiem serca) oraz u kobiet w ciąży.

Planując wizytę weź te rzeczy pod uwagę, tak by spełnić jak najwięcej warunków i tym samym zwiększyć jej wiarygodność. Ubranie oraz ozdoby, przez które nie przechodzi impuls elektryczny analizator uzna za tłuszcz, dlatego warto do analizy rozebrać się do bielizny, ale jeśli nie chcesz – ubierz się lekko i wygodnie (np. lekka sukienka – bez rajstop!, lub legginsy i t-shirt).

Na koniec spotkania otrzymujesz wydruk wyniku analizy składu ciała oraz ogólne zalecenia żywieniowe. Jadłospis z zaleceniami dotyczącymi jego stosowania (a także listą zakupów i tabelą zamienników produktów) wysyłam w terminie późniejszym, zwykle w ciągu tygodnia. Po 2 tygodniach od rozpoczęcia stosowania jadłospisu umawiasz się na spotkanie kontrolne podczas którego porozmawiamy o Twoich wrażeniach i uwagach dotyczących nowej diety oraz sprawdzimy postępy powtarzając analizę składu ciała. Jeśli będziesz sobie życzyć nowy jadłospis – chętnie posłucham twoich sugestii co mogłoby się w nim znaleźć (a co nie).

Aktualny koszt pierwszej wizyty jak i pozostałych usług znajdziesz tutaj.